Karlovarský kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Chcete vidět Becherovod na vlastní oči?

Chcete vidět Becherovod na vlastní oči? Najdete ho v Jan Becher Muzeu , na místě bývalé továrny v Karlových Varech, které v loni navštívilo přes 56 tisíc turistů z celého světa a stalo se tak jedním z nejoblíbenějších turistických míst v České republic

Chcete vidět Becherovod na vlastní oči?

 

Najdete ho v Jan Becher Muzeu, na místě bývalé továrny v Karlových Varech, které v loni navštívilo přes 56 tisíc turistů z celého světa a stalo se tak jedním z nejoblíbenějších turistických míst v České republice.

 

Poutavá expozice muzea provede návštěvníky historií Becherovky Original 
a seznámí je i s jednotlivými fázemi výroby karlovarského bylinného likéru od míchání bylin až po stáčení likéru a jeho expedici.

 

K velké návštěvnosti jistě přispěla i nedávná rekonstrukce, která rozšířila muzejní expozici do sklepních prostor i do budovy bývalé továrny.

 

V areálu s názvem Becherplatz čeká na návštěvníky interaktivní výstava s historickým modelem podoby továrny či degustační místnost z dob Jana Bechera, jejíž vznik se datuje okolo roku 1865. Tu rodina Becherů využívala při setkání s nejbližšími přáteli pro soukromé degustace.

 

K vidění je i laboratoř Dr. Frobriga, či maketa stáčecí linky s Becherovodem, který spojoval všechny sklepní a výrobní prostory továrny, založené roku 1867 a proudila jím veškerá produkce Becherovky.

 

Odhalte tajemství rodu Becherů!

 

V Jan Becher Muzeu se seznámíte  také se členy rodiny Becherů, kteří se vývoji nejslavnějšího českého bylinného likéru věnovali. Návštěvníci se mohou pokusit přijít na kloub záhadě sudu s originálním kryptogramem z roku 1901, který nebyl dosud rozluštěn.

 

Degustace likérů

Na závěr prohlídky se můžete těšit i na degustaci likérů, které se momentálně v Karlovarské Becherovce vyrábějí, vedle tradiční Becherovky Original budete moci ochutnat také likéry Cordial, KV14, Lemond či novinku Ice&Fire.

 

Akce a programy v Jan Becher Muzeu

 

Jan Becher Muzeumpodporuje zvýhodněné vstupné pro členy v různých programech. Slevu na vstupném získají návštěvníci v rámci programu „Šťáva“či členovéKlubu Kudy z nudy (www.klubkudyznudy.cz), kteří k zakoupené vstupence dostanou tradiční porcelánový kalíšek zdarma.

 

Jan Becher Muzeum má otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

 

Více informací o Jan Becher Muzeu a Becherovce Original najdete na www.becherovka.cz

 

 


 [DA1]Použít link: http://www.becherovka.cz/muzeum/

 [DA2]Přidat link: www.becherovka.cz

 [DA3]Přidat link: http://www.becherovka.cz/o-becherovce/historie-becherovky/

Places & Venues

Tomáše Garrigue Masaryka 282/57, 360 01 Karlovy Vary, Česká republika

Marker